Header Ads

BlueStacks ile Android Oyunlarını PC'de Oynamak


BlueStacks ile Android Oyunlarını PC'de Oynamak
BlueStacks ile Android Oyunlarını PC'de Oynamak
WhatsApp, Snapchat gibi bazı uygulamalar ve PUBG Mobile, Clash Royale gibi oyunlar sadece Android işletim sistemine sahip cihazlarda çalıştığı için Windows/Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çalışmamaktadır. Ancak bazen bu uygulamaları bilgisayarda kullanmaya gerçekten çok ihtiyacımız olur. İşte bu tarz durumlarda "Android Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?" sorusu aklımıza gelir. Bu sorunun cevabını geçecek olursak sihirli bir kelime, emülatör. Bu emülatör dediğimiz şey bilgisayarımızı Android olarak kullanmamıza yarıyor.

En çok tercih edilen Android emülatör olma başarısını gösteren BlueStacks programı sayesinde istediğimiz Android oyunu ve uygulamayı bilgisayarımızda kullanabiliriz. Eğer siz de BlueStacks'i bilgisayarınıza kurmaya karar verdiyseniz kuruluma geçebiliriz.

BlueStacks Nasıl Kurulur?

1.) BlueStacks emülatörünü kurmak için öncelikle kurulum dosyasını indirmemiz gerekiyor. İndirmek için bu linke tıklayıp açılan sayfadan İndir butonuna basmamız gerekli. Böylece kurulum dosyası inmeye başlayacak. Kurulum dosyasının boyutu yaklaşık 400 MB, bundan dolayı inmesi biraz zaman alabilir.
BlueStacks ile Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynamak

2.) Kurulum dosyasının inmesi tamamlandığı zaman çift tıklayarak açın. Karşınıza kurulum ekranı gelecek. Bu ekranda Install Now butonuna tıklayarak indirme işlemine başlayabilirsiniz.
BlueStacks ile PUBG Mobile Oynama

İndirme işlemi tamamlandığında artık BlueStacks emülatörü kullanıma hazır demektir. BlueStacks ayarlarını yaptıktan sonra Play Store aracılığı ile istediğiniz tüm oyunları tek tıkla indirebilirsiniz.

Alternatif Ücretsiz Android Emülatörler

Eğer BlueStacks'i beğenmediyseniz, işinize yaramadıysa alternatif olan diğer emülatörlere göz atabilirsiniz. BlueStacks alternatifi diğer emülatörleri sıralamak gerekirse:
  • Andy: BlueStacks gibi bir emülatör olan sayesinde bilgisayarınızı Android tablet gibi kullanabilir ve istediğiniz oyunları oynayabilirsiniz.
  • Android Resmi Emülatör: Google'ın yayınlamış olduğu resmi emülatör her ne kadar en stabil çalışan emulatörlerden biri olsa da direkt olarak kurulamadığı için çok tercih edilememektedir. Ama siz illaki kurmak istiyorsanız üstteki linkten nasıl kurulacağına dair yazıyı bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.