Header Ads

Paykasa Nedir? Paykasa Nasıl Satın Alınır?


Paykasa Nedir?
Paykasa Nedir?
Son zamanlarda internette dolandırıcılık vakalarının artması ile vatandaşlar yeni ve güvenli sistem arayışına girdiler. Özellikle kredi kart bilgilerinin çalınması, web sitelerine yapılan saldırıların artması insanları bu arayışa sürükledi. İlk başta bankaların verdiği veya ücret verip alınabilen (İninal gibi) sanal kartlar popüler olmuştu. Sanal kartlar hâla yaygın olarak kullanılsa da Paykasa'nın ne olduğunu merak eden çok kişi var. Paykasa nedir? Paykasa nasıl satın alınır?

Paykasa Nedir?

İlk olarak en çok merak edilen soruyla başlayalım. Paykasa dediğimiz şey aslında tek kullanımlık kodlar gibi bir sistemle çalışır. Siz belirtilen tutarı aracıya ödersiniz o da size Paykasa'yı temin eder. Paykasa'lar 16 hanelik sayı dizilerine sahiptir. Siz Paykasa destekleyen bir yerden alışveriş yaparken o 16 hanelik kodu girersiniz.

Paykasa Güvenli Midir?

Paykasa'lar normal kredi/banka kartlarından daha güvenlidir. Çünkü normal kart bilgilerinizi bir web sitesine girdiğinizde sizi dolandırırlar ise hesabınızdan yüklü miktarda para çekebilirler. Ancak Paykasa kullanarak alışveriş yaparsanız (kart bilgisi girmediğiniz için) sizden çok para çekemezler.

Paykasa'nın Avantajı Ne?

Sanal kartlar ile Paykasa'ları karşılaştırdığımızda herkes "neden Paykasa kulllanmalıyız?" diye soruyor. Bu sorunun cevabına geçecek olursak, Paykasa'ları almak için hiçbir yere kayıt olmanıza veya evrak doldurmanıza gerek yoktur. Ancak sanal kart almak istediğiniz zaman bir bankaya kayıtlı olmanız veya evrak doldurmanız gereklidir.

Paykasa Nasıl Satın Alınır?

Paykasa satın almak için yapmanız gereken tek şey yetkili Paykasa bayilerine ulaşmak. Paykasa satan kişilere ulaştıktan sonra onlarla anlaşma yapıp Paykasa'nızı satın alabilirsiniz. Unutmadan söylemeliyim ki, Paykasa almak için minimum 18 yaşında olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçükseniz bir ebeveyninizin adına alabilirsiniz.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.