Header Ads

Windows 10 Hazırda Beklet Etkinleştirme


Windows 10 Hazırda Beklet Etkinleştirme
Windows 10 Hazırda Beklet Etkinleştirme
Windows 7 sürümünde bulunan Hazırda Beklet Özelliği maalesef yeni sürüm (Windows 10) ile beraber gelmedi. Windows 10 kullanıcıları bu yeni özelliği göremeyince aramaya başladı. İnternette maalesef tam kaynaklar yok. Bu yazıda anlattığımız Hazırda Beklet Etkinleştirme işlemlerini yaparak Windows 8 veya Windows 10 bilgisayarlarında Hazırda Beklet özelliğini açabilirsiniz.

Windows 10 Hazırda Beklet Açma | Hazırda Beklet Etkinleştirme

Hazırda Beklet özelliğini açmak için öncelikle yönetici ayrıcalıklarına sahip bir cmd açmamız gerekli. Bunun için arama kutusuna cmd yazalım.

Windows Hazırda Beklet Etkinleştirme
Daha sonra Komut İstemi'nin üstünde sağ tık yapalım ve Yönetici Olarak Çalıştır yazısına tıklayalım.

Windows 10 Hazırda Beklet Açma

CMD penceresi açılmış olacak. Şimdi ilk olarak Hazırda Beklet özelliğini açalım. Bunun için komut penceresine şu kodu girin ve entera basın:


İşte şimdi Hazırda Beklet özelliğini etkinleştirdik. Peki ya bilgisayarımızı nasıl hazırda beklette bırakacağız?

Hazırda Beklet butonu maalesef başlangıç ekranına eklenmiyor. Bundan dolayı biz bilgisayarımızı farklı bir yol ile hazırda beklet moduna alacağız.
Bilgisayarınızı hazırda beklete almak istediğiniz zaman Arama kutusunu açın ve alttaki kodu enterlayın:


Birkaç saniye içinde bilgisayar kapanacak ve hazırda beklet moduna alınacak. Merak etmeyin, bir daha bilgisayarı açtığınızda açık olan programlar hâla açık olacak.

Hazırda Beklet Kısayolu Oluşturma

Her ne kadar yukarıdaki yöntem ile bilgisayarı Hazırda Beklet moduna alabilsek de bunu daha kolay yapmanın da bir yöntemi var. İlk olarak yapmamız gereken masaüstüne gidip Sağ Tık > Yeni > Kısayol'a tıklamak. Daha sonra Öğenin Konumu kısmına alttaki kodu yazın ve İleri'ye tıklayın:


Windows Hazırda Beklet Açma

Daha sonra kısayolun adını Hazırda Beklet yapın. Artık her bu kısayola tıklayışınızda sistem otomatik olarak hazırda beklete alınacak.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.