Header Ads

Facebook Memories Nedir?


Facebook Memories Nedir?
Facebook Memories Nedir?
Son yaşanan Cambridge Analytica krizinden sonra tekrar ayağa kalkmaya çalışan Facebook, yeni özellikler getirerek eski kullanıcılarını geri kazanmaya çalışıyor. Bu yeni özelliklerin en yenisi olan Facebook Memories özelliği daha ilk günden büyük bir merak yarattı. Ve bazı kullanıcılar "Facebook Memories Nedir?" gibi sorular sormaya başladı. Biz de Facebook Memories ile ilgili tüm merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışacağız.

Facebook Memories Nedir?

Facebook Memories, şuan bulunduğunuz günden yıllar önce yaptığınız paylaşımları size gösteren bir Facebook servisidir. Örneğin bugün (tarih: 16.06.2018) Facebook Memories'e baktığınızda geçen yılki yani 16.06.2017 tarihindeki paylaşımlarınızı göreceksiniz. Yani şöyle de diyebiliriz, Facebook Memories sistemi sayesinde eski anılarınıza kolaylıkla erişebileceksiniz. Aslında bundan 3 yıl önce Facebook, "On This Day" adında bir uygulama yayınlamış ve bu uygulama 90 milyon kişi tarafından indirilmişti. Bu Memories sistemi de o uygulamanın devamı niteliğini taşımaktadır.

Facebook Memories Nasıl Kullanılır?

Facebook tarafından geliştirilen Facebook Memories sistemi çok sade bir arayüze sahip. Dolayısıyla kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu linke giderek geçmişte neler yaptığınızı görmek. Tabii ki şunu da belirtmeliyiz ki eğer geçmişte Facebook kullanmadıysanız bu sistem çalışmayacaktır. En az 1 yıldır Facebook kullananlar bu sistemden faydalanabilir. Aksi takdirde 
aşağıdaki uyarı ile karşılaşabilirsiniz:
Facebook Memories Nedir?

Facebook Memories Neleri Gösteriyor?

Facebook'un yeni uygulaması olan Memories sayesinde geçmişte yaptığınız onlarca şeyi görmeniz mümkün. Bunların başında arkadaş olduğunuz zamanlar, doğum günleri, özel günler, arkadaşlık yıl dönümleri, videolar ve kolajlar geliyor. Tabii ki bunlar sadece bir kısmı. Facebook Memories uygulamasına girdiğinizde daha onlarca anıyla karşılaşma ihtimaliniz var. 

Facebook Memories Uygulamasının Avantajları Neler?

Facebook Memories uygulaması sayesinde eskiden yaptığınız paylaşımları hatırlayabilir, eski anılarınızı tekrardan canlandırabilirsiniz. Eğer görmek istemediğiniz bir paylaşımla karşılaşırsanız onu silebilirsiniz. Bundan dolayı Memories uygulamasının Facebook'u aktif kullanan kullanıcılar için bayağı avantajı vardır. Yukarıdakilerden farkı olarak eğer sevdiğiniz bir gönderi ile karşılaşırsanız onu tekrardan paylaşabilirsiniz.

✅ Facebook ile ilgili diğer yazılarımıza ulaşmak isterseniz buraya tıklayarak Facebook kategorisinin bulunduğu sayfaya gidebilirsiniz.

1 yorum:

  1. vayy.! Seneler önce neler nelerr paylaşmışım be. süpper bir özellik olmuş bu.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.