Header Ads

Android Telefon Hızlandırma 2018


Android Telefon Hızlandırma
Android Telefon Hızlandırma
Android işletim sistemine sahip telefonlarda kasma yani donma sorunları ile çok karşılaşılıyor. Ancak bu aslında işletim sistemi ile de alakalı değil, donanım özellikleri ile alakalı. Android'in güzelliğidir ki donanım özelliklerini değiştirmeden sisteminizi hızlandırabilirsiniz. Üstelik bunu yapmanız çoğunlukla 3-5 dakikanızı alacak. Ve buradaki Android telefon hızlandırma işlemlerini yapınca oyunlardan daha iyi performans alacak, telefonunuzu çok daha hızlı kullanacaksınız.


Android Telefon Hızlandırma

Android telefon hızlandırma işlemlerinin nasıl yapıldığına geçmeden önce belirtmek istiyorum ki telefon hızlandırmak tek bir seferlik, tek bir tık ile yapılan bir işlem değil. Telefonunuzu hızlandırmak için bu işlemleri düzenli olarak yapmanız gerekmekte.

Kapak resmi
Speed Booster (Telefon Hızlandırma Uygulaması)'ı Kullanın
Cheetah Mobile tarafından geliştirilen bu Speed Booster yani telefon hızlandırma uygulamasını kullanarak telefonunuzu hızlandırabilir ve daha yüksek performans alabilirsiniz. Speed Boster uygulamasını kullanmak için öncelikle indirmeniz gereklidir. Bu linke tıklayarak Speed Booster uygulamasını Android telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra başlatın ve HIZLANDIR butonuna basın. Böylece telefonunuz hızlandırılacak.

Gereksiz Uygulamaları Silin
Android telefonunuzdaki veya tabletinizdeki gereksiz uygulamaları silerek cihazınızı hızlandırabilirsiniz. Bu yöntemi yukarıdaki yönteme ek olarak uygulamanız durumda gerçekten hızlı bir telefona ve tablete sahip olabilir, oyunlarınızı daha hızlı oynayabilirsiniz.

Telefonunuzu Arada Sırada Kapatıp Açın
Telefonunuzu her kapatıp açtığınızda tüm programlar kapatılacağı için bir sonraki açışınızda daha hızlı olur. Ancak bunu abartıp çok fazla kapat-aç yapmanız telefonunuza zarar verebilir. Dolayısıyla günde 1 kez telefonunuzu kapatmanız yeterli olacaktır.

Konum, Wi-Fi vb. Özellikleri Kapatın
Çoğu akıllı telefonda bulunan konum, wifi, bluethoot gibi özellikler telefonunuzun şarjını azaltmak ile beraber hızını da yavaşlatabilmektedirler. Bundan dolayı oyun oynarken veya telefonunuzu kullanırken çok gerekmedikçe bu özellikleri açmamanız telefonunuzu daha hızlı kullanabilmeniz için önemli rol oynayacaktır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.