Header Ads

4.5G Nasıl Açılır? 4.5G Ayarları


4.5G Nasıl Açılır?
4.5G Nasıl Açılır?
1 Nisan 2016 tarihinden itibaren ülkemizde kullanıma sunulan 4.5G sayesinde şimdiki mobil internetinizden çok daha hızlı bir internete sahip olabiliyorsunuz. 4.5G özelliğini kullanabilmek için önce operatörden (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimcell vb.) açtırmanız daha sonra ise telefonunuzdan bazı ayarlar yaparak etkinleştirmeniz gerekiyor. Peki, Android 4.5G Nasıl Açılır?


Yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle operatörünüzden 4.5G'yi açtırmanız gerekiyor. 4.5G'yi açtırmadan önce ise 4.5G uyumlu bir sim kartı almanız gerekiyor. Bu sim kartını almak için operatörünüzün bayisine gitmeli ve kartınızı 4.5G uyumlu bir sim kart ile değiştirmelerini istemelisiniz. Kartınızı aldıktan sonra operatörünüzün belirlediği ayarları yaparak 4.5G'yi aktif yapmalısınız. Aşağıda operatörlere göre ayarları anlattık. Kendi operatörünüze göre olan ayarı yapın.

Turkcell 4.5G Ayarı

Turkcell hattınızda 4.5G'yi açmak istiyorsanız 4.5G yazıp 2200'ye göndermeniz gereklidir. Böylece hattınızda 4.5G'yi aktif etmiş olacaksınız. Ayrıca alternatif olarak turkcell.com.tr üzerinden veya Hesabım uygulaması üzerinden de 4.5G'yi aktif edebilirsiniz.

Vodafone 4.5G Ayarı

Vodafone hattınızda 4.5G'yi açtırmak için tek yapmanız gereken Vodafone Bayisine gidip 4.5G uyumlu bir sim kartı istemek. Sim kartını telefonunuza takınca 4.5G açılmış olacak.

Türk Telekom 4.5G Ayarı

Türk Telekom kullanıyor iseniz 4.5G'yi açtırmak için Turkcell'de de olduğu gibi öncelikle 4.5G uyumlu bir sim kartı almalısınız. Diğer operatörlerde de olduğu gibi bir Türk Telekom Bayisine giderek 4.5G uyumlu sim kartınızı isteyebilirsiniz. Daha sonra 4.5G yazıp 5555'e SMS atmanız gerekiyor. Böylece 4.5G açılacak. Alternatif olarak Türk Telekom'un web sitesi üzerinden de açtırma işlemini yapabilirsiniz.

Android 4.5G Nasıl Açılır?

Android akıllı telefonunuzda 4.5G açmak için öncelikle Ayarlar uygulamasını açmanız gerekmektedir.
4.5G Ayarları

Daha sonra Mobil Ağlar bölümüne tıklayın.
4.5G Ayarı

Şebeke Modu kısmına tıklayın.
Android 4.5G Açma

LTE'ye tıklayın.
4.5G Açma

Artık 4.5G açıldı. Dilediğiniz gibi internetinizi kullanabilirsiniz. Hızınızdan emin olmak için hız testi yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.