Header Ads

Wordpress Admin Şifresi Sıfırlama


Wordpress Admin Şifresi Sıfırlama
Wordpress Admin Şifresi Sıfırlama
İnternetteki web sitelerin %30'unun kullandığı bir içerik yönetim sistemi olan Wordpress, kurulumu kolay olması nedeniyle çoğu webmaster ve site sahibi tarafından tercih ediliyor. Ancak bazen bu site sahipleri sitelerinin yönetici panelinin (admin paneli) şifresini unutabiliyor. Bu da başlı başına bir dert. Bir daha siteye erişemeyenler dahi oluyor. Dolayısıyla web sitelerini ve tüm emeklerini silmek zorunda kalıyorlar. O kadar emeğin boşa gitmesi de insanı gerçekten çok üzüyor. Aslında çoğu kişinin bilmediği çok basit bir yöntem sayesinde admin paneli şifresi sıfırlanabiliyor. Bu yöntemi çok fazla kişi bilmemekte, bundan dolayı bizde sizinle paylaşma kararı aldık. Sizde daha fazla kişiye paylaşın ki herkes öğrensin ve web sitelerini silmek zorunda kalmasınlar.


Wordpress Admin Şifresi Sıfırlama

Admin paneli şifresini sıfırlamadan önce bize gerekli olan bazı şeyler var. PhpMyAdmin uygulamasına erişebiliyor olmamız gerek. PhpMyAdmin uygulamasına CPANEL üzerinden erişebilirsiniz. CPANEL'e giriş yaptıktan sonra DATABASES kategorisi altında phpMyAdmin seçeneğini göreceksiniz. Ona tıklamanız durumunda veritabanlarınız listelenecek. Wordpress yazılımının kurulu olduğu veritabınını bulup CONNECT NOW! butonuna tıklayın. Böylece phpMyAdmin yazılımı açılacak.
Wordpress Admin Panel Şifresi Sıfırlama
Wordpress Şifre Sıfırlama

PhpMyAdmin uygulamasında wp_users (adı wpih_users de olabilir) tablosunu bulun ve üzerine tıklayın. Böylece admin panelini sıfırlayacağımız sayfa açılacak.
Wordpress Admin Şifre Sıfırlama

Açılan sayfada admin girişi yaparken kullandığınız kullanıcı adını bulun (genellikle admin olur). Daha sonra sol tarafında bulunan düzenleme işaretine tıklayın.
Wordpress Admin Panel Şifre Sıfırlama

Böylece şifre düzenlemeye açık olacak. user_pass yerine $1$AVNI0dO4$hZvQ3wUq1qAuooB8JYMOQ/ yazın ve kaydedin. Böylece şifreniz sıfırlanmış, teknotak olarak ayarlanmış olacak. Artık admin paneline gidip giriş yapabilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.
Wordpress Şifremi Unuttum

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.