Header Ads

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? WhatsApp'ı Bilgisayarda Kullanmak


WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
SMS'i saf dışı bırakarak yerini alan, bir buçuk milyardan fazla kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, akıllı telefonlara (iOS, Android, Windows Phone) ve tabletlere kolaylıkla indirilebiliyor ve kullanılabiliyor. Ücretsiz olmasından ve çok fazla internet harcamamasından dolayı popülerliğini koruyan bu uygulama, gereksiz SMS ücretlerinin de önüne geçiyor. Durum böyle olunca insanlar WhatsApp'ı bilgisayardan da kullanmak istiyor ve WhatsApp Bilgisayardan Nasıl Kullanılır? diye soruyorlar. Bizde merak edilen bu soruyu cevapladık ve WhatsApp'ı WhatsApp Web ile bilgisayarda kullanmayı gösterdik.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web, WhatsApp uygulamasını internet tarayıcınız (Google Chrome, Microsoft Edge, vb.) üzerinden kullanmanızı sağlayan bir web sitesidir. WhatsApp Web'i kullanmak için akıllı telefonunuzun açık olması gereklidir. Telefonunuzu kapatmanız durumunda WhatsApp Web'e de erişemiyorsunuz.


WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web'i kullanmak için öncelikle web.whatsapp.com sitesine gitmeliyiz. Daha sonra akıllı telefonumuzdan WhatsApp uygulamasını açıp üst üste üç nokta sembolüne tıklamalı, açılan menüden WhatsApp Web yazısına basmalıyız. 
Bilgisayarda WhatsApp Kullanma
Daha sonra bir kare kod okuyucu ekranı çıkacak. Bu ekrandaki kare kod okuyucuyu bilgisayarımızdaki WhatsApp Web sayfasında bulunan kare koda tutun. 
WhatsApp'ı Bilgisayarda Kullanma
Ve daha sonra WhatsApp Web otomatik olarak açılacak. WhatsApp mesajlarınız bilgisayarınızda gözükecek.

WhatsApp Web Güvenli Mi?

WhatsApp Web, sizin de fark edebileceğiniz gibi WhatsApp'ın resmi sitesidir. Bundan dolayı WhatsApp Web güvenlidir. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web Bedava Mı?

WhatsApp Web de WhatsApp yazılımı gibi sınırsız ve ücretsizdir. Normalde de olduğu gibi herhangi bir ücret alınmayacaktır.

WhatsApp Webden Mesaj Gönderilebilir Mi?

Evet, WhatsApp Web üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Mesaj göndermek için, mesajı göndereceğiniz kişinin adına tıklamalı ve mesajınızı yazıp gönder butonuna basmalısınız.
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.