Header Ads

DM Ne Demek? PM Ne Demek?


DM Ne Demek?
DM Ne Demek? PM Ne Demek?
Sosyal medyanın ve sanal mecranın sıkça kullanılan iki terimi PM ve DM. Ancak çoğu insan bu iki terimin anlamını bilmeden kullanıyor. Bu da bazen bazı küçük sorunlara yol açıyor. Mesela anlamını bilmeden kullandıkları için rezil olabiliyor bazı insanlar. Bizde siz böyle rezil olmayın diye bu kısaltmaların anlamlarını yazdık.


DM Ne Demek?

Özellikle Instagram ve Twitter gibi sosyal mecralarda sıkça kullanılan DM kısaltmasının açılımı "Direct Message"dir. Türkçe karşılığı ise "Direkt Mesaj" olmaktadır. Kısacası sosyal medyadan birine özel mesaj göndermek işlemine denir.

PM Ne Demek?

PM, Direkt Mesaj'dan farklı olarak sosyal medyadan çok forumlarda kullanılan bir kısaltmadır. Açımı "Private Message"dir. Türkçe manası ise "Özel Mesaj"dır. Yine DM gibi birine gönderilen gizli, özel mesajlar için kullanılan bir ifadedir.

Twitter'da DM Nasıl Gönderilir?

Twitter'da DM yani direkt mesaj (özel mesaj) göndermek sanıldığı kadar zor bir işlem olmamakla beraber çokça kişi tarafından yapılmaktadır. Direkt Mesaj göndermek için ilk adım olarak Twitter'ın resmi sitesine girdikten sonra Mesajlar yazısına tıklamanız gereklidir.
Twitter'da DM Nedir?

Böylece DM gönderme ekranı açılacak. Twitter'da DM gönderme işleminin ikinci adımı olarak açılan DM gönderme ekranında Yeni Mesaj butonuna tıklayalım.
DM Nedir?

Daha sonra mesajı göndereceğimiz kişinin kullanıcı adını girelim. Ve eğer aradığımız kişi çıkarsa üzerine tıklayalım. Daha sonra sonraki butonuna basalım.
DM Ne Demektir?

Ve artık tek yapmamız gereken mesajımızı girip Gönder butonuna basmak. Bu sayede Twitter'dan kolayca DM yani direkt mesaj göndermiş olacağız.

Twitter'dan DM Göndermek Paralı Mıdır?

Twitter'dan DM gönderme işlemi ücretsiz. Dolayısıyla sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Twitter'dan DM gönderme işlemlerini gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Twitter'dan DM Göndermek İçin Üye Olmak Gerekli Mi?

Evet, yukarıda gösterdiğimiz Twitter'dan DM gönderme işlemlerini yapabilmek için Twitter'a kayıt olmak zorundasınız. Aksi taktirde maalesef DM göndemezsiniz.

Twitter'dan DM Göndermek Güvenilir Mi?

Twitter'dan DM göndermek için kullandığımız sayfa resmi Twitter sayfası olduğu için Twitter'dan dm gönderme işlemi tamamen güvenlidir.

Bu yazıda DM ve PM kısaltmalarının ne manaya geldiğini, nerelerde kullanıldığını anlattık. Ayrıca Twitter üzerinden DM göndermeyi de gösterdik. Umarım faydalı olmuştur.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.